PanDan

V létě mně můžete nejpravděpodobněji potkat v nějakých evropských horách. Dělám průvodce pro CK Adventura a pořádám i vlastní akce. Jezdím do Rakouska, Itálie, Švýcarska a Francie. Takže kdyby Vás zaujala nějaká akce popisovaná na těchto stránkách, ozvěte se a můžete tam se mnou také vyrazit.

Zimu trávím na Bedřichově ve SKI SERVISU MÁRA. Servisujeme a prodáváme běžky a děláme vše, co se běžeckého sportu týká. Třeba školu lyžování, školu mazání nebo zájezdy na nejvýznamnější světové dálkové běhy. Tak až se ocitnete na stadionu v Bedřichově, zastavte se v naší boudě.

Volný čas si užívám ve svém novém bytě v Jablonci nad Nisou. Je to nedaleko přehrady a tak chodíme na brusle, pivko a koupačku. Jaké jsou tu terény na kolo ani nemusím připomínat. Takže kdyby jste měli chuť se stavit, byt je opravdu velký. 

V létě budu zveřejňovat akce a zájezdy na které se mnou můžete vyrazit. Soukromně nebo jako klienti CK Adventura. Jedná se většinou o výstupy v evropských horách. Ať již po ledovcích, nebo třeba po zajištěných cestách. Ale najde se místo i pro cykloakce. V pořádném terénu na biku, přes slavná sedla na silnici, nebo plně naložení za poznáním odlehlejších koutů České republiky. Zbytek času jsem na tenisových kurtech v Bedřichově. Přijeďte si k nám zahrát nebo uspořádat nějaký turnaj. 
V zimě pořádáme zájezdy na slavné dálkové běhy na běžkách. A hlavně trávíme veškerý čas na Bedřichově v Jizerských horách. Nabízíme ubytování v Chatě Jabkenice. Přes den se můžete zastavit ve Skiservisu Mára, po skončení pracovní doby pak třeba vyzkoušet běžky za svitu čelovek. A každoročně 10.2. si nenechte ujít brzy již legendární závod BoBoloppet. Těším se na Vás!

O Jablonci nad Nisou

Jablonec nad Nisou s 45 000 obyvateli je správním, kulturním i sportovně rekreačním střediskem Jizerských hor. První zmínka o Jablonci je z roku 1356, avšak ke stálému osídlení dochází až v 16. století, kdy byla založena první skelná huť ve Mšeně a postaven i první kostelík. Zásadní změna ve vývoji města nastala ve 2. polovině 17. století. Začíná se rychle rozvíjet sklářství, ale současně se ukazuje, že Jablonec má i výhodnou polohu k provozování obchodu. Když se potom v 1. polovině 18. století objevily první bižuterní výrobky a byly na trhu hned úspěšné, nic nebránilo v dalším rychlém vzestupu města. V roce 1808 byl Jablonec povýšen na městys, a v roce 1866 dekretem císaře Františka Josefa I. na město. V té době už obchodoval s celým světem. Důkazem bohatství, které do Jablonce přicházelo právě v letech do 1. světové války, je celá řada významných staveb a celých čtvrtí. K nejzajímavějším patřily secesní budovy a soukromé vily v dnešní Podhorské ulici a ulici 28. října. Později vznikly dvě dominanty Jablonce, kostel Nejsvětějšího srdce Páně na Horním náměstí a radnice na dnešním Mírovém náměstí. A jaký je Jablonec nad Nisou dnes? Slýcháme, že znovu městem skla a bižuterie, ale i městem sportu, branou Jizerských hor. Čím tedy může návštěvníky upoutat? Z pohledu kulturního především divadlem, které bylo po dvouleté rekonstrukci znovu otevřeno, Muzeem skla a bižuterie, secesními, bohatě zdobenými stavbami soustředěnými především v ulicích Podhorská, Lidická a 28. října, galerií Belveder v Mlýnské ulici. Zájemcům o sport a rekreaci se nabízejí sportovní areály na Střelnici a v Břízkách ve Mšeně, koupání ve třech jabloneckých přehradách, otevřené tenisové dvorce i kryté haly Nad Prosečí a v Břízkách, krytý bazén, bruslení na krytém stadionu, běžecký lyžařský areál v Břízkách, slalomový svah na Dobré Vodě, milovníkům koní jízdárny v Rýnovicích a nejbližším okolí. Jen 20 minut trvá cesta do Bedřichova nebo Horního Maxova, nástupních míst do Jizerských hor.